Kiedy zmienić opony na zimowe?

Home  >>  Wulkanizacja  >>  Kiedy zmienić opony na zimowe?

Co roku w okolicach października pojawia się dylemat. Cz już wymienić opony czy może lepiej poczekać na śnieg? Większość kierowców czeka z wymianą opon na zimowe, aż termometry pokażą ujemne temperatury, a ulice pokryje pierwsza warstwa śniegu, nie mając świadomości, że opony zimowe lepiej od letnich radzą sobie na każdej nawierzchni, już przy temperaturach poniżej 7oC .

Dlaczego czekamy? Najczęściej z oszczędności. Dlatego, że może w tym roku uda mi się oszukać zimę i nie zmieniać opon. Trzeba wiedzieć, że to tylko pozorna oszczędność. Jeżdżąc przy niskich temperaturach na letnich oponach, szybciej zużywamy ich bieżnik. Zwiększamy również ryzyko wypadku, ponieważ guma opon letnich nie ma swoich właściwości zimą. Dodatkowo narażamy się na stres, szukając dostępnego terminu wymiany opon na ostatnią chwilę, kiedy wszystkie warsztaty wulkanizacyjne są zajęte.

Istotą opon zimowych jest specjalna mieszanka gumy i krzemu, pozwalająca zachować odpowiednią elastyczność, a co za tym idzie przyczepność i zwrotność przy niskich temperaturach. Opony zimowe cechuje również specjalne budowa bieżnika z drobnymi nacięciami, które lepiej odprowadzają wodę i śnieg.

 

Jesteś już gotowy na wymianę opon?

Zadzwoń do nas lub napisz i zarezerwuj termin:
ul. Powstańców Warszawy 10a,
05-820 Piastów
tel.: 22 723 48 30
mail: mirmal@post.pl

Dobra lokalizacja naszego punktu wymiany opon gwarantuje szybki dojazd ulicą Warszawską z dzielnicy Ursus i miejscowości Pruszków.